۱۷۳

جشنواره گردشگری زمستانی در همدان

جشنواره گردشگری زمستانی در همدان

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از برگزاری جشنواره گردشگری زمستانی از ۲۷ دی تا ۱۱ بهمن‌ماه خبر داد.

علی مالمیر سه‌شنبه ۲۱ دی‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه همدان به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در تمام فصول مطرح است، اظهار کرد: همدان همواره در فصل زمستان پذیرای گردشگران زیادی است و تمام شهرستان‌های استان نیز قابلیت اجرای برنامه‌های گردشگری زمستانی را دارند. 

مالمیر ظرفیت همدان برای برگزاری جشنواره زمستانی را بسیار بالا عنوان کرد و افزود: طبیعت زیبای همدان در فصل زمستان، توسعه زیرساخت‌ها در حوزه راه‌ها و مراکز اقامتی از جمله ظرفیت‌های استان در این زمینه است. 

وی هدف برگزاری جشنواره زمستانی در بهمن‌ماه سال‌جاری را معرفی قابلیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری زمستانی دانست و گفت: این برنامه همچنین با هدف رونق صنعت گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه اقتصادی در سطح استان برگزار خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به اینکه جشنواره زمستانی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد، عنوان کرد: جشنواره زمستانی همدان به عنوان یک جشنواره بین‌المللی در تقویم کشور ثبت شده است. بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری همدان مانند تپه باستانی هگمتانه، آرامگاه بوعلی، تله کابین گنج نامه، باغ موزه دفاع مقدس، تپه عباس آباد و لالجین از جمله برنامه‌های گردشگری زمستانی همدان است. 

به گفته مالمیر اجرای تورهای گردشگری، جشنواره غذا، بازی‌های زمستانی در پیست اسکی، اجرای آیین باباطاهر خوانی، مسابقه کرسی آرایی و جشنواره نقاشی از دیگر برنامه‌های جشنواره زمستانی استان همدان هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همدان برای حضور مهمانان نوروزی پس از دو سال وقفه در گردشگری آماده می‌شود، تصریح کرد: ستاد سفر نوروزی بار دیگر در همدان فعال خواهد شد. 

مالمیر با بیان اینکه حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری از برنامه‌های جدی همدان در بهمن ماه خواهد بود، اضافه کرد: جشنواره زمستانی و شیره پزی مانیزان در ردیف ۶۲ رویداد ملی به نام همدان ثبت شده است. 

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان همچنین از آمادگی غارعلیصدر برای پذیرش مهمانان نوروزی خبر داد و گفت: ۱۵۰ خانه مسافر در همدان مجوز قانونی دارند که ۱۱۵ خانه مسافر متعلق به همدان و ۳۵ خانه مسافر متعلق به علیصدر است.

مالمیر همچنین از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی غرب کشور در بهمن ماه سال‌جاری خبر داد و افزود: این نمایشگاه ۹ تا ۱۲ بهمن ماه بین ۵ استان غربی همدان، کردستان، لرستان و کرمانشاه برگزار می‌شود.

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب ثبت نمایید
نظرات سایر کاربران در مورد این مطلب
Mahampg.ir - Copyright © 2019 - All rights reserved