۲۲۹

معرفی جاذبه‌های گردشگری آبشار لونک استان گیلان

معرفی جاذبه‌های گردشگری آبشار لونک استان گیلان

آبشارها، یکی از جاذبه‌های طبیعی جهان هستی هستند که بازدید از آن‌ها برای گردشگران جذاب و دیدنی است. در قسمت شمالی ایران آبشار‌های کوچک و بزرگی دیده می‌شود که هرکدام از چشم انداز و زیبایی‌های خاصی برخودار هستند. یکی از این آبشارها، آبشار لونک در جنگل سیاهکل است. در ادامه با ما در جامعه ۲۴ همراه باشید تا با جاذبه‌های آبشار لونک بیشتر آشنا شوید.

اگر به سمت جنگل سیاهکل حرکت کنید در گوشه جاده، آبشار لونک را مشاهده خواهید کرد. این آبشار از مجموعه دو آبشار شبیه به هم با عرض ۲۰ متر تشکیل شده است که هر دو آنها، ارتفاعی بالغ بر ۶ متر دارند که آب این آبشار باعث تشکیل رودخانه با آب زلال در پایین دست آن شده است.

 

آب رودخانه پس از عبور از دشت‌ها و صخره‌ها به سمت زمین‌های کشاورزی سرازیر می‌شود. وجود انواع درختان مانند توسکا، ممرز، گل‌های رنگارنگ و صدای دلنشین پرندگان در کنار صدای آب، جذابیت آبشار لونک را دو چندان می‌کند و باعث می‌شود تا این منطقه مقصد بسیاری از گردشگران باشد.

آبشار لونک در پیرامون جنگل سرسبز و بکر سیاهکل واقع شده است که شما پس از بازدید از آبشار و عکاسی از مناظر دست نخورده آن، می‌توانید در جنگل سیاهکل به منظور استراحت و تفریح اتراق کنید و از آب و هوای پاکیزه لذت ببرید.

 

به منظور رفاه حال گردشگران در جنگ لونک امکانات رفاهی نظیر آلاچیق، سرویس بهداشتی، باربیکیو، آب آشامیدنی، غرفه صنایع دستی، رستوران و… تعبیه شده است

آبشار لونک کجا واقع شده است؟ 

برای بازدید از آبشار لونک باید وارد یکی از زیباترین مسیر‌های جنگلی ایران شوید. آبشار لونک یکی از جاذبه‌های گردشگری استان گیلان به شمار می‌رود که در شهرستان سیاهکل قرار دارد. همچنین فاصله آبشار لونک تا پایتخت ایران، مسافتی حدود ۳۶۳ کیلومتر است.

 

برای رسیدن به این جاذبه‌ تماشایی باید ابتدا خود را به استان گیلان و مرکز این استان، شهر رشت برسانید. سپس وارد جاده سیاهکل – دیلمان شوید. اکنون مسیری کوهستانی و جنگلی را پیش رو دارید تا در ۲۱ کیلومتری جاده سیاهکل به دیلمان به منطقه‌ای به نام لونک و سپس آبشار زیبای لونک برسید.

 

مسیر زیبای سیاهکل – دیلمان خود یکی از جاذبه‎‌های طبیعی این منطقه به حساب می‌آید. شما می‌توانید با ماشین شخصی یا با تور داخلی که آژانس‌های مسافرتی به سیاهکل برگزار می‌کنند به دیدن لونک بروید.

بهترین زمان بازدید از آبشار لونک

آبشار لونک منطقه سیاهکل در تمام فصول سال، زیبایی‌های منحصر به فرد خود را دارد و به همین علت یکی از زیباترین جا‌های دیدنی شمال است. منطقه لونک از آب و هوای مطلوب و نسبتا خنکی برخوردار است که حتی در فصل تابستان و روز‌های گرم آن، آب و هوایی خنک دارد. اگر می‌خواهید در هنگام بازدید از آبشار لونک، حجم آب آن بسیار باشد، باید در فصول بهار یا پاییز به این منطقه سفر کنید.

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب ثبت نمایید
نظرات سایر کاربران در مورد این مطلب
Mahampg.ir - Copyright © 2019 - All rights reserved