۷

۱۰ گزینه اول توریست‌های خارجی برای مسافرت به مکان های مختلف

۱۰ گزینه اول توریست‌های خارجی برای مسافرت به مکان های مختلف

۱۰ کشور اروپایی و آسیایی، گزینه‌های اصلی توریست‌ها هستند.

رتبه‌بندی کشورهایی را که مردم بیشتر مشتاق بازدید از آنها هستند نشان می‌دهد. که در این لیست ترکیه پرطرفدارترین مقصد سفر است و یونان پس از آن در رتبه دوم قرار گرفت. مالدیو، اسپانیا، تایلند، قبرس، مالت، مکزیک، ایتالیا و ایسلند به ترتیب در رتبه‌های بعدی و در لیست ۱۰ مقصد پرطرفدار ۲۰۲۲ جای گرفتند.

ترکیه:باتوجه به تجربه سفر ساحلی، تاریخی و فرهنگی، و تفریحی در آنتالیا، استانبول و کاپادوکیه و غذاهای ترکی این مقصد را در جهان پس از کرونا در رتبه اول در انتخاب مقصدها قرار داد. اما شاید مهم‌تر از همه کاهش ارزش پول ملی این کشور در برابر دلار باشد که این کشور را به مقصدی ارزان برای بسیاری از کشورها تبدیل کرده است.

یونان دومین کشوری است که با ۹۰هزار جست‌وجو در یک ماه، بیشترین جست‌وجوها را برای برنامه‌‌‌ریزی افراد برای تعطیلات به خود اختصاص داده است. این کشور که یک فانتزی بزرگ بر اساس فیلم معروف ماما میا (Mamma Mia) به شمار می‌رود، دارای جاذبه‌‌‌های باورنکردنی از همه چیز، از باستان‌شناسی، تاریخ، هنر و فلسفه گرفته تا سواحل دوست داشتنی و آب‌‌‌های شفاف کریستالی همراه با غذاهای منحصر به فرد است که گردشگران بسیاری را در تعطیلات تابستانی به خود جذب می‌کند.

مالدیو با حدود ۸۴هزار جست‌وجو در ماه، در رتبه سوم قرار گرفت. این کشور جزیره‌ای در اقیانوس هند، یکی از لوکس‌‌‌ترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می‌رود که محبوبیت آن در سال‌های اخیر به‌‌‌ویژه در دو سال کرونایی به‌‌‌شدت افزایش یافته است. وجود سواحل ماسه‌‌‌ای سفید، آب‌‌‌هایی فیروزه‌‌‌ای رنگ و دنیایی در زیر آب، این کشور را تبدیل  به مقصد مهمی برای گذران تعطیلات می‌کند. مالدیو دارای بیش از ۱۰۰ استراحتگاه با جزیره خصوصی است و به‌‌‌دلیل سکوت و آرامش و جمعیت کم، مقصد مناسبی برای گردشگرانی است که از شلوغی‌‌‌ها به سکوت پناه آورده‌‌‌اند.

اسپانیا نیز با بیش از ۷۴‌هزار جست‌وجو در ماه در لیست ۱۰ مقصد پرطرفدار قرار گرفت. سرزمین تاپاس، پائلا و سانگریا جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد. اسپانیا همیشه مورد علاقه مسافران بریتانیایی بوده است که این امر در سال ۲۰۲۲ نیز ادامه دارد. این کشور با داشتن برخی از بهترین سواحل و جذاب‌‌‌ترین رشته کوه‌‌‌های اروپا و مناظر متنوع، مقصد مناسبی برای کاوش و ماجراجویی است.

تایلند کشوری است که بیش از ۱۴۰۰ جزیره دارد و از جاذبه‌‌‌های طبیعی و تفریحات ساحلی شگفت‌‌‌انگیزی برخوردار است و غذاهای خیابانی و معابد آن نیز دارای شهرت است. مجموع این عوامل تایلند را به یک مقصد پرطرفدار در شرق آسیا تبدیل کرده است. قبرس ششمین کشور محبوب امسال است. این انتخاب هم می‌تواند برای فرهنگ و تاریخ غنی و سواحلی شنی غرق آفتاب باشد و هم غذاهای محلی بسیار لذیذ. قبرس مقصد مناسب و پرطرفداری برای سفرهای خانوادگی و گروه‌‌‌های دوستانه است، زیرا امکانات بسیاری برای سرگرمی مسافرانش دارد.

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب ثبت نمایید
نظرات سایر کاربران در مورد این مطلب
Mahampg.ir - Copyright © 2019 - All rights reserved